Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Przegląd poezji ...

Aktualności

RSS

Przegląd poezji mówionej i śpiewanej w "Bolivarze"

28 lutego 2017 r. po raz jedenasty odbył się organizowany przez Zespół Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie przegląd poezji w kategoriach: poezja mówiona i śpiewana. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem od lat sprawuje Starosta Łęczyński.

Gościliśmy przeszło trzydziestu uczestników wraz z ich opiekunami z sześciu zaprzyjaźnionych z naszą placówką gimnazjów- Gimnazjum im. Natalii Nekraszowej w Jaszczowie, Gimnazjum nr 1 im. Króla Bolesława Chrobrego w Łęcznej, Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi, Gimnazjum przy Zespole Szkół Nr 1 w Milejowie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Puchaczowie oraz Gimnazjum Publicznego im. Polonii Francuskiej w Trawnikach.

W związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2017 między innymi Rokiem św. Brata Alberta, Zespół Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie jako organizator przeglądu zaproponował, by jego tegoroczny temat związany był właśnie z postacią Adama Chmielowskiego. Ten franciszkanin, znany z pełnego poświęcenia pracy dla biednych i bezdomnych obejmuje bowiem swym patronatem ludzi ubogich i najbardziej potrzebujących. W czasach, kiedy różne badania społeczne zdają się potwierdzać upadek wszelkich wartości, brak autorytetów, istotne jest, by wskazywać młodym drogę, którą w życiu warto kroczyć.
To jednak, jak licznie odpowiedzieli oni na nasze zaproszenie do uczestnictwa w przeglądzie jest dowodem na to, że młodzież dostrzega istotne wartości i ma potrzebę utwierdzania się w słuszności tezy zakładającej, że człowiek jest z gruntu dobry i zło należy zwyciężać jedynie dobrem.

Jury w składzie p. Jadwiga Marczewska,p. Mariola Matyjaszczyk, p. Dominika Kornecka nie miało łatwego zadania, by spośród tak niezwykle uwrażliwionej na słowo liryczne młodzieży wybrać tych najlepszych. Ostateczny werdykt okazał się zatem następujący:

W kategorii poezja mówiona:
I miejsce- Wiktoria Wójcik (Zespół Szkół nr 1 w Milejowie)
II miejsce- Aleksandra Szewczyk (Gimnazjum im. Króla Bolesława Chrobrego w Łęcznej)
III miejsce- Joanna Gil (Gimnazjum im. Króla Bolesława Chrobrego w Łęcznej)

Wyróżnienia przyznano Laurze Kubić, Tymoteuszowi Niewiadomskiemu oraz Wiktorii Wójcik

W kategorii poezja śpiewana:

I miejsce- Jakub Gański (Zespół Szkół nr 1 w Milejowie)
I miejsce- Iga Arciszewska (Gimnazjum im. Króla Bolesława Chrobrego w Łęcznej)
III miejsce- Nikola Horzępa (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Puchaczowie)

Wyróżnienia przyznano: Wiktorii Bałaban (Zespół Szkół nr 2 w Jaszczowie), Nikoli Pecyńskiej(Gimnazjum im. Króla Bolesława Chrobrego w Łęcznej) oraz Emilii Łąckiej (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Puchaczowie)

Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Nagrody oraz dyplomy laureatom wręczał Wicestarosta Powiatu Łęczyńskiego Dariusz Kowalski oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. S. Bolivara w Milejowie Dariusz Szafranek.

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie.


Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 w Milejowie
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2018 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron internetowychprojektowanie stron internetowych