Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

GG200053

Skypepowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności

Aktualności

RSS

Nowy numer Wydawnictwa Samorządowego Powiatu Łęczyńskiego - "Ziemia Łęczyńska" nr 2/2017

Zapraszamy do lektury nowego numeru Wydawnictwa Samorządowego Powiatu Łęczyńskiego "Ziemia Łęczyńska". A w naszym kwartalniku najważniejsze wydarzenia i informacje na temat działalności Starostwa i innych jednostek organizacyjnych Powiatu od kwietnia do czerwca 2017 r. ... »

"Słonik Nadziei" kolejny raz w naszym powiecie

Akcja charytatywna TVP Lublin „Słonik Nadziei” od 10 lat wspiera oddziały dziecięce szpitali Lubelszczyzny, pomaga uczestnikom warsztatów terapii zajęciowej i przedszkolnym oddziałom integracyjnym. 4 lipca kolejny już raz zawitała do naszego powiatu. ... »

Informacje na temat afrykańskiego pomoru świń (ASF)

Informacja dla podróżnych - ASF W związku z wystąpieniem nowych ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) u świń i przypadków u dzików na terenie powiatu bialskiego w naszych województwie, mając na uwadze wzrastające ryzyko i potencjalnie wynikające z niego negatywne skutki dla gospodarki zamieszczamy ulotki informacyjne dotyczące ASF w celu zapoznania się z nimi.

Turniej piłki nożnej Oldbojów

Dnia 8 lipca 2017 roku o godzinie 16:00 odbędzie się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Powiatu Łęczyńskiego. ... »

Pomóż stworzyć kolekcję Muzeum Historii Polski

Muzeum Historii Polski organizuje ogólnoświatową społeczną zbiórkę pamiątek historycznych „Małe Wielkie Historie” zainaugurowaną w 2016 roku. Do tej pory udało się pozyskać blisko 5500 obiektów dla Muzeum Historii Polski do Wśród eksponatów znalazły się przedmioty otrzymane przez darczyńców z kraju, jak i zagranicy – Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji czy Niemiec. ... »

Wystawa Koni Zimnokrwistych

9 lipca 2017 roku w Łuszczowie Drugim odbędzie się I Wojewódzka Wystawa Koni Ras Zimnokrwistych. ... »

Utrudnienia w ruchu na terenie naszego powiatu - 1 lipca 2017

W związku przejazdem przez teren naszego powiatu 28. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków w godz. 10.55 - 11.30 nastąpią utrudnienia w ruchu. ... »

Piknik w Ziółkowie

2 lipca 2017 roku o godzinie 14:30 odbędzie się piknik w Gminnym Centrum Kultury w Ziółkowie. ... »

Międzynarodowy Wyścig "Solidarności" i Olimpijczyków kolejny raz w naszym powiecie

1 lipca kolejna edycja Międzynarodowego Wyścigu "Solidarności" i Olimpijczyków odbędzie się na terenie naszego powiatu. Jadąca na trasie Świdnik-Lublin kolumna wyścigu przejedzie m.in. przez Łańcuchów, Łęczną i Zezulin. W wyścigu biorą udział najlepsze drużyny rowerowe w kraju, wśród których są mistrzowie olimpijscy lub mistrzowie świata. ... »

200 - lecie konsekracji kościoła w Łańcuchowie

Kościół w Łańcuchowie ma już 200 lat. Został zbudowany w latach 1812-1817 z fundacji Józefa i Anny Sufczyńskich. Uroczyste obchody dwusetnej rocznicy konsekracji świątyni miały miejsce w sobotę, 24 czerwca 2017 r. ... »

Certfikat "zakup pro społeczny" dla ZAZ

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Łęcznej decyzją Kapituły otrzymał w dniu 26.06.2017r. certyfikat potwierdzający prawo do posługiwania się promocyjnym znakiem jakości „zakup pro społeczny”. ... »

Absolutorium dla Zarządu

Podczas Sesji Rady Powiatu w dniu 22.06.2017 roku Rada udzieliła Zarządowi Powiatu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok. ... »

Zmodernizowane boiska już otwarte

W czerwcu br. zakończyła się inwestycja pod nazwą „Modernizacja kompleksu boisk sportowych przy Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej”. Dzięki niej uczniowie szkół przy ul. Bogdanowicza 9, członkowie klubów sportowych oraz mieszkańcy Łęcznej i powiatu łęczyńskiego będą mogli korzystać z nowych boisk. ... »

Przegląd teatrzyków dziecięcych

8.06.2017 w Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie odbył się XVII Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych . Organizatorem było Przedszkole w Puchaczowie i Samorządowe Przedszkole w Milejowie. Patronat Honorowy nad przeglądem objął Starosta Łęczyński- Pan Roman Cholewa oraz Wójt Gminy Puchaczów – Pan Adam Grzesiuk. Udział w przeglądzie wzięły przedszkola z terenu powiatu łęczyńskiego . ... »

Konkurs Pieśni Pojezierza

Konkurs wykonania pieśni tradycyjnych z Polesia Lubelskiego "Pieśni Pojezierza" Wola Wereszczyńska 03.08.2017 rok podczas festiwalu "Pieśni Bagien". ... »

« 1 2 3 4 »

Geoportal
Serwis turystyczny
Swiss Contribution
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2017 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

agencja interaktywnaagencja interaktywna