Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

GG200053

Skypepowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności

Aktualności

RSS

Sąsiedzka giełda przydasiów

Dnia 20 września 2017 roku w godzinach 14:00 – 17:00 na ul. Wiosennej 4 (plac przy SP Nr 4) odbędzie się Sąsiedzka Giełda Przydasiów – wymień, sprzedaj, kup. ... »

II Piknik Korsarski nad jeziorem Piaseczno

Lubelska Grupa Regatowa serdecznie zaprasza na II Piknik Korsarski nad jeziorem Piaseczno przy Ośrodku Wypoczynkowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Impreza potrwa od 16 do 17 września 2017. Rozpocznie ją pierwszy wyścig w klasie Korsarz o godz. 11.30. W tym roku oprócz uczestników w klasie „Korsarz” wystartują także uczestnicy w klasie „Europa”. Koniec całej imprez planowany jest na niedzielę o godz. 15.00.

Konkurs fotograficzny „Zauroczeni pięknem Ziemi Łęczyńskiej”

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ludwinie „Kreator” w ramach realizacji zadania publicznego realizowanego ze środków budżetowych Powiatu Łęczyńskiego, ogłasza: Konkurs fotograficzny „ZAUROCZENI PIĘKNEM ZIEMI ŁĘCZYŃSKIEJ”. Nabór prac do 15 września 2017 r. ... »

Bezpłatne szkolenia dla pracowników ochrony zdrowia

Prometriq Akademia Zarządzania zaprasza do udziału w ogólnopolskich bezpłatnych szkoleniach dla pracowników ochrony zdrowia, w tym psychologów. ... »

Nabór wniosków o przyznanie stypendiów sportowych

Przypominamy o możliwości składania wniosków o przyznanie stypendiów sportowych, wyróżnień i nagród Powiatu Łęczyńskiego za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym Termin przyjmowania wniosków upływa 15 września 2017 r. ... »

"Aktywny Samorząd" - nabór wniosków

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej w 2017 roku kontynuuje realizację programu „Aktywny Samorząd”. Aktualnie trwa nabór wniosków w ramach Modułu II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Wnioski przyjmowane są od 01.09.2017r. do 10.10.2017r. ... »

I Kongres Kultury Województwa Lubelskiego

W dniach 6-7 września w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się I Kongres Kultury Województwa Lubelskiego. Kongres był okazją do spotkania osób zainteresowanych i działających w sektorze kultury w naszym województwie, ale również wymiany doświadczeń i wypracowania rekomendacji na przyszłość. Swoje stoiska promocyjne zaprezentowały powiaty województwa lubelskiego. ... »

Narodowe Czytanie

5 września 2017 roku Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej zaprosiła mieszkańców powiatu łęczyńskiego do udziału w VI edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie odbywającej się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczna lektura „Wesele” zwyciężyła podczas internetowego głosowania spośród czterech propozycji. Najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego, powstał na kanwie autentycznego wydarzenia. 20 listopada 1900 roku w Bronowicach Małych koło Krakowa, we dworku Włodzimierza Tetmajera odbyło się huczne wesele poety Lucjana Rydla z chłopką Jadwigą Mikołajczykówną. ... »

Bogdanka rozdała stypendia dla najzdolniejszych

5 września w siedzibie Zarządu LW „Bogdanka” S.A. siedmiu uczniów z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej otrzymało z rąk prezesa Krzysztofa Szlagi stypendia dla najzdolniejszych uczniów. W tym semestrze uczniowie otrzymają po 1000 zł. ... »

Mecz Eliminacji Mistrzostw Świata Kobiet

Plakat 15 września o godz. 18.00 na stadionie GKS Górnik Łęczna odbędzie się mecz eliminacji Mistrzostw Świata Kobiet Polska - Białoruś. Wstęp Wolny. Zapraszamy.

I ty możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo!

317 to liczba zgłoszeń, jaką otrzymali policjanci z łęczyńskiej komendy dzięki aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Urządzenie to działa już prawie rok i w dalszym ciągu cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, dla których kwestia bezpieczeństwa nie jest obojętna. Uwzględniając ich potrzeby i oczekiwania wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu narzędzia, takie jak np. przesyłanie plików zdjęciowych, czy krótkich komentarzy. ... »

Początek roku szkolnego 2017/2018

4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Jest to również początek obowiązywania reformy oświatowej, która objęła m.in. szkoły średnie prowadzone przez Powiat Łęczyński: Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej, Zespół Szkół im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej, Zespół Szkół w Ludwinie, Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach oraz Zespół Szkół nr 2 im. S. Bolivara w Milejowie. ... »

Gmina Puchaczów zaprasza na rajd rowerowy

Rajd odbędzie się 10 września w ramach promocji walorów krajobrazowych Gminy Puchaczów i okolic oraz ogólnopolskiej akcji społecznej Pomoc Mierzona Kilometrami. ... »

Dożynki gminne w Puchaczowie i Cycowie - zaproszenie

3 września odbędą się dożynki gminne w Puchaczowie i w Cycowie. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w uroczystościach. ... »

Komunikat dot. Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Krajowy Osrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) będzie łączył część zadań Agencji Rynku Rolnego (ARR) oraz zadania Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR), które od 1 września 2017 roku przestaną istnieć na podstawie ustawy z dani 10 lutego 2017 roku o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa (Dz. U. 2017 poz 623).

« 1 2 3 4 »

Geoportal
Serwis turystyczny
Swiss Contribution
Biały Marsz 2010
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2017 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

agencja interaktywnaagencja interaktywna